Košík
Položek: 0
Cena: 0,-Kč
Přihlášení
Uživatel: Nepřihlášen
Registrovat Přihlásit
       
Vykupujeme knihy ze všech oborů, platíme hotově, nebo přijímáme do komisního prodeje.

Úvodní stránka

     Vítáme Vás na internetových stránkách Antikvariátu Sušice. Nabízíme především velký výběr knih z oblasti beletrie, dětské a odborné literatury. Dále nabízíme časopisy, náboženské spisy, staré pohlednice, svaté obrázky, nálepky, fezovky, gramofonové desky a další antikvární kuriozity. Můžete si u nás také zakoupit výbornou kávu nebo čaj v BIO kvalitě. Všechny vámi vybrané produkty si můžete zakoupit na našich internetových stránkách, pro snadnější vyhledávání použijte vyhledávač, který se nachází v pravém horním rohu internetové stránky. Vykupujeme kvalitní knihy o umění, historii, fotografování, předválečnou dětskou a dobrodružnou literaturu, bibliofilii, esoteriku, právo, filosofii a další.

Celkem u nás najdete 16223 knih.


Co u nás také najdete :


Přemýšlíte, kde najít ta nejkrásnější místa svatebních obřadů? Láká Vás spíše zahraniční svatba? Mexiko by možná bylo to pravé! Pokud Vám přijde, že by Vás ale zahraniční svatba přišla na mnoho peněz a ještě více Vás stála času, nemáte pravdu! Svatební centrum Le Rêve Vám najde i netradiční romantická místa, která budou pro Váš den jako dělaná. Nebojte se být výjimeční!

Doporučujeme:

Kámasútra (Alka Pande)
Euromedia Group, Praha, 2004, orig. pevná vazba s laminopřebalem, výborný stav, 156 stran, překlad Dušan Zbavitel, (Obsah: Texty o lásce, Sexuální pomůcky, Namlouván a milostná předehra, Milování, Manželství, Mimomanželská láska, Milenky a kurtizány)
cesta:/Katalog knih/Esoterika do košíku 450,-Kč
Kněžky Venušiny (Dr. Léon Bizard)
Julius Albert, Praha, 1936, orig. brožovaná vazba, obálka natržená, dobrý stav (autor ukazuje jak se rozvíjela žalostná existence nevěstek od dob minulých až do našich novějších časů)
cesta:/Beletrie/do r. 1955 do košíku 400,-Kč
Realita podnikání (Guy Kawasaki)
Pragma, Praha, 2011, pevná vazba s přebalem, výborný stav, přebal v dolní části u hřbetu natržený viz obrázek, 482 stran
cesta:/Katalog knih/Ekonomika do košíku 235,-Kč
Ježek Pícháček mezi lidmi (Čeněk Sovák)
F. Horký, Praha, 1948, pevná papírová vazba, přebal chybí, vazba pošpiněná, ve hřbetní části trochu potrhaná, vazba uvolněná, některé listy uvolněné, některé listy pošpiněné, ilustrace Vojtěch Kubašta, 8 celostránkových barevných ilustrac, menší barevné ilustrace, černobílé ilustrace, dobrý stav.
cesta:/Katalog knih/Dětská literatura do košíku 650,-Kč
Kuchařka výživa a 4 krevní skupiny (Peter Whitney)
Pragma, Praha, rok vydání neuveden, orig. pevná laminovaná vazba, výborný stav (mapa správné výživy, recepty, jídelníček na třicet dní, zvlášť pro krevní skupiny 0, a, b, ab
cesta:/Katalog knih/Léčitelství do košíku 135,-Kč
Zázračná síla grapefruitu (Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski)
Pragma, Praha, orig. brožovaná vazba, výborný stav, 190 stran,Praktické využití léčivé síly extraktu z grapefr.jadérka - infekce, záněty, mykózy, alergie, péče o tělo, kosmetika, domácnost
cesta:/Katalog knih/Léčitelství do košíku 80,-Kč
Přírodní péče o vlasy (Janssen Mary Beth)
Pragma, Praha, rok vydání neuveden, orig. brožovaná matová vazba, výborný stav, 188 stran, bylinkové kúry, přpravky pro krásné a zdravé vlasy /význam vlasové kultury, jak roste vlas, vlasy krásné v každém smyslu: ájurvédký přstup k péči o vlasy, specifiká péče o vlasy - výběr správných přpravků, použván přrodnch ingreedienc, výroba vlastnch šamponů a kondicionérů, tvorba vlastnho střihu a účesu, techniky a přrodn produkty pro každodenn péči o vlasy, pozměňován vlasů: barvení, natáčení a vlasové kúry, kadeřnické salony a lázeňská střediska
cesta:/Katalog knih/Léčitelství do košíku 100,-Kč
Reflexologie - zdravé masáže chodidel (Inge Dougans, a Suzanne Ellis)
Pragma, Praha, rok vydání neuveden, orig. laminobrožovaná vazba, výborný stav, 141 stran.(Stále více lidí lákají holistické neboli alternativní terapie a přírodní přístupy k zachování optimálního zdraví a vitalit. Kniha předkládá základní informace o příslušné terapii a vysvětluje, jak funguje.)Obsha: co je reflexologie, co pro vás může reflexologie udělat, meridiány, mapování chodidla, čtení chodidla, techniky, svépomoc a výrobky)
cesta:/Katalog knih/Léčitelství do košíku 80,-Kč
Posvátná tajemství Navahů a Tibeťanů , Kruh moudrosti (Peter Gold)
Pragma, Praha, 2000, orig. matová brožovaná vazba, výborný stav, rozměr: 20x26cm, Poselství jeho Svatosti Dalajlámy(Obsahuje: ředeitel Centra pro náboženství , etiku a sociální politiku Cornell University, Část první - probuzení a spojenís podstatou věcí,část druhá - rovnováha a spojení země a oblohy, část třetí - vstoupení do mandyly sebe a kosmu, část čtvrtá - posvátné obřady přeměny, DODATKY)
cesta:/Katalog knih/Esoterika do košíku 210,-Kč
Barvy lásky (Prof. Dr. Maxh Lüscher)
Pragma, Praha, 1997, orig. laminobrožovaná vazba, výborný stav, 150 stran, cesta k harmonické lásce bez konflitků, s novým barevným teste k objevení erotického prožívání.
cesta:/Katalog knih/Psychologie do košíku 100,-Kč
Luhačovické zálesí (Antonín Václavík)
Náklkadem musejní společnosti v Luhačovicích s příspěním ministerstva obchodu, průmyslu a živností, Luhačovice, 1930, orig. celoplátěná vazba, přebal chybí, vepsáno věnování jinak výborný stav, 1040 stran textu aobrazové části, 800vícebarevných a jednobarevných neotypií, autotypíí, světlotisků, obrázků offsetových pérovek a dřevorytů. Kresby v tesxtu: ak. malíř Feřidiš Duši, ak.mal. František Hlavica, ak. malířka Vořechová-Vývodová, ornamentální kresby i barevné nástěnné a nábytkové malůvky za vedení Dr. Václavíka pořídila malířka keramiky Šánová, přílohy fotografické pořídil Ant. Václavík s přispěvateli uvedenými na str. 670 (uloženo rarity vitrína D.B.)
cesta:/Katalog knih/Místopisy do košíku 3300,-Kč
Kočky- dárková knížka pro milovníky koček (Anne Mortimer)
Eastone Books, Litomyšl, 2008, prostorové leporelo, výborný stav, 25 stran s prostorovými obrázky, Kočičí průvodce, výbava, zvěrokruh koček, pověry o kočkách atd...
cesta:/Katalog knih/Varia do košíku 280,-Kč
Max Švabinský popisný seznam grafického díla (A. Matějček)
Sdružení českých umělců grafiků "Hollar" v Praze, 17. září 1943, Praha,nákladem Knihkupectví v Hollaru Josef Engst. Text a litografie tiskla Průmyslová tiskárna v Praze, hlubotiskové reprodukce V. Neubert a synové v Praze. Popisný seznam grafického díla M. Švabinského 1933-1942. Uloženo v parových deskách, tyto lehce odřené a zašpiněné. Obsahuje pět litografií (výborný stav) autorem podepsaných, 28 hlubotiskových reprodukcí.
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 4800,-Kč
Řečeno písní (Popelka Pavel)
Muzeum Jana Amose Komenského, Uherský Brod ve spolupráci s Krajskou knihovnou Fr. Bartoše, 2005, orig. pevná vazba s laminopřebalem, výborný stav, první vydání, 446 stran, náklad 1000 výtisků, z osobních písňových sběrů a archivních pramenů sestavil, vlastními průvodními texty, fotografiemi a básněmi opařil PhDr. Pavel Popelka CSc.
cesta:/Katalog knih/Hudba do košíku 430,-Kč
Makový mužíček (Nepil František)
Albatros, Praha, 1985, orig. pevná laminovaná vazba, výborný stav, 2. vydání, ilustrace Josef Paleček, frafika Pavlíková. /uloženo vitrina/
cesta:/Katalog knih/Dětská literatura do košíku 250,-Kč
Vinnetou I, II (Karel May)
Kentaur, Praha, 1990, orig.celoplátěná vazba s laminopřebalem, ilustrace Žilák, typo Fulín, 2 svazky, výborný stav.
cesta:/Dobrodružné/po r. 1950 do košíku 150,-Kč
Sakura ve vichřici (Hloucha Joe)
Nakladat. Ant. Dědourek, Třebechovice p. Orebem, 1948, orig. pevná papírová vazba, přebal není, výborný stav, původní ilustrace japonské malířky Kadživary Hisako (útržky deníku z cesty po Japonsku)
cesta:/Katalog knih/Cestopisy do košíku 380,-Kč
Pohádky z pavučiny (Novotný František)
Národní nakla. Ars , Jaroměř, 1946, orig. pevná papírová vazba, lehce "zašmudlaná, velmi dobrý stav, nakresil Pekárek.
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 200,-Kč
Kouzlo hraček (různí autoři)
Nakladatel Václav Naňka, Praha, 1945, orig. sešitová papírová vazba, lehce zašlá,21x30 cm, první vydání, náklad 5500 ks, malovala Vejrychová-Solarová, doprovázejí prosou - Pražák, Gregorová, Chotek, veršem - Hora, Halas, Seifert, Nezval, Bezymneský.
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 800,-Kč
Kouzelný déšť (Loubalová J. )
Nakladatelství Novela, Brno, třetí sv. edice Žeň, 1945, obálka, ilustrace a iniciály F. Süsser, grafika Elbl, vazba Tajovský, první vydání.
cesta:/Pohádky/po r. 1950 do košíku 350,-Kč
Tesánek; ()
Nakladatelství Progress, 1976, orig. sešitová vazba, velmi dobrý stav, překlad Piskáček, 1975
cesta:/Pohádky/po r. 1950 do košíku 150,-Kč
Na dvoře si děti hrály (Sekora Ondřej)
SNDK, Praha, 1962, orig. pevná laminovaná vazba, 2. vydání, velmi dobrý stav, ilustrace Sekora.
cesta:/Katalog knih/Dětská literatura do košíku 330,-Kč
Nevyplazuj jazyk na lva (Hevier Daniel)
Albatros, Praha, 1986, orig. laminovaná vazba, výborný stav, 1. vydání, ilustrace a grafika Pacovská, poškozeno otiskem razítka (uloženo vitrina)
cesta:/Katalog knih/Dětská literatura do košíku 800,-Kč
Zvonky - Druhá kytička poupat (Jan Jelínek)
Nakladatel B. Kočí, Praha, rok vydání neuveden, ilustrace Rudolf Mates, originální pevná vazba s plátěným hřbetem, pošpiněné a odřené desky, lehce uvolněná vazba v závěsu, zažloutlé listy místy lepené papírovou lepenkou, 54 stran, 4 barevné přílohy
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 700,-Kč
Houby jedlé a jim podobné jedovaté I. a II. díl + Atlas hub (Jan Bezděk)
Text tiskem Dra. Ed. Grégra a Družstva knih tiskárny v Hranicích, Praha 1901 - Hranice 1905, komplet 2 knih - převazba s koženým hřbetem zdobeným, vazba lehce odřená, jinak výborný stav, kniha první - Houby jedlé a jim podobné jedovaté - podrobné popsání důležitějších druhů hub, četné předpisy jich připravování a pěstování -2 díly v jedné knize - I. díl 225 stran + rejstřík hub a obsah, II. díl 110 stran + rejstřík hub a obsah, kniha druhá - Atlas hub ve věrných vyobrazeních dle přírody, akademický malíř Václav Luňáček, 51 barevných vyobrazení, (uloženo rarity)
cesta:/Příroda/Příroda do košíku 2800,-Kč
Duha (F.S.Procházka)
Československá grafická unie, Praha, 1934, ilustrace Rudolf Mates, originální pevná vazba s plátěným hřbetem, vazba lehce odřená, jinak výborný stav, 37 stran - verše s barevnými obrázky.
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 1600,-Kč
Hory (Josef Hais Týnecký)
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské v Praze, 1924, orig. pevná vazba s plátěným hřbetem, zašedlá, zašlý a pošpiněný hřbet, zažloutlé listy, četné černobílé a barevné ilustrace O.Štáfl, 243 stran - Hory - Pravdivé vypsání mnoha příběhů ze života hmyzu, rostlin, zvířat a ptáků
cesta:/Katalog knih/Týnecký do košíku 400,-Kč
Bratři mravenci (Josef Hais Týnecký)
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské v Praze, psáno 1919, 2. vydání, rok neuveden, orig. pevná vazba s plátěným hřbetem, zašedlá, zašlý a natržený hřbet, zažloutlé listy, četné černobílé a barevné ilustrace O.Štáfl, 231 stran -Bratři mravenci - Pravdivé vypsání mnoha příběhů ze života broučků, motýlů a mravenců
cesta:/Katalog knih/Týnecký do košíku 380,-Kč
Moře (Josef Hais Týnecký)
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské v Praze, 1924, orig. pevná vazba s plátěným hřbetem, vazba pošpiněná, odřená, zažloutlé listy, jinak velmi dobrý stav, četné černobílé a barevné ilustrace O.Štáfl, 227 stran, Moře - Pravdivé vypsání mnoha příběhů ze života hmyzu, rostlin, ptáků, ryb a zvířat
cesta:/Katalog knih/Týnecký do košíku 400,-Kč
Les (Josef Hais Týnecký)
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské v Praze, psáno 1923, 2. vydání, rok neuveden, , orig. pevná vazba s plátěným hřbetem, velmi dobrý stav, četné černobílé a barevné ilustrace O.Štáfl, 219 stran, Moře - Pravdivé vypsání mnoha příběhů ze života hmyzu, rostlin, ptáků a zvířat
cesta:/Katalog knih/Týnecký do košíku 600,-Kč
Komár dělá vědu (Josef Hais Týnecký)
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské v Praze, 1929, orig. pevná vazba s plátěným hřbetem, vazba mírně odřená, zažloutlé listy, jinak velmi dobrý stav, četné černobílé a barevné ilustrace O.Štáfl, 227 stran
cesta:/Katalog knih/Týnecký do košíku 600,-Kč
Na Měsíc a ještě dál (Josef Hais Týnecký)
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské v Praze, 1931, orig. pevná vazba s plátěným hřbetem, vazba mírně odřená, vazba lepená v závěsu, zažloutlé listy, jinak velmi dobrý stav, četné černobílé a barevné ilustrace O.Štáfl, 231stran
cesta:/Katalog knih/Týnecký do košíku 400,-Kč
Trampoty mouchy na cestách (Josef Hais Týnecký)
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské v Praze, 1930, orig. pevná vazba s plátěným hřbetem, vazba mírně odřená, zažloutlé listy, jinak velmi dobrý stav, vepsáno soukromé věnování, četné černobílé a barevné ilustrace O.Štáfl, 217 stran
cesta:/Katalog knih/Týnecký do košíku 600,-Kč
Na prahu nové doby (uspořádal Antonín Slunečko)
Památník těl. jedn. "Sokol" v Sušici k otevření sokolovny ve dnech 15. a 16. srpna 1914 - Tělovýchovná jednota Sokol Sušice, 1914, brožovaná, četná vyobrazení, velmi dobrý stav, hřbet natržený, vepsáno soukromé věnování, jinak bez výraznějších známek poškození
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 2500,-Kč
Muzikantská Liduška (Vítězslav Hálek)
Melantrich, Praha, 1952, brožovaná vazba, velmi dobrý stav, 62 stran, obálka a ilustrace Ludmila Jiřincová
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 300,-Kč
Animal band ()
Artia, Praha, 1983, originální laminovaná vazba, prostorové leporelo, velmi dobrý stav, ilustrace Vojtěch Kubašta z roku 1975, 6 dvoustran s pohyblivými prostorovými obrázky, text anglicky
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 550,-Kč
The little car ()
Artia, Praha, 1983, originální laminovaná vazba, prostorové leporelo, velmi dobrý stav, ilustrace Vojtěch Kubašta z roku 1973, 6 dvoustran s pohyblivými prostorovými obrázky, text anglicky
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 800,-Kč
The Three Little Pigs ()
Artia, Praha, 1983, originální laminovaná vazba, prostorové leporelo, dobrý stav, prostorové obrázky poškozeny, ilustrace Vojtěch Kubašta z roku 1975, 6 dvoustran s pohyblivými prostorovými obrázky, text anglicky
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 300,-Kč
Jack and the Beanstalk ()
Artia, Praha, 1977, originální laminovaná vazba, prostorové leporelo, dobrý stav, prostorové obrázky mírně poškozeny, ilustrace Vojtěch Kubašta z roku 1971, 6 dvoustran s pohyblivými prostorovými obrázky, text anglicky
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 450,-Kč
Anička Skřítek a Slaměný Hubert (Vítězslav Nezval)
Dědictví Komenského, Praha, 1936, pevná vazba s plátěným hřbetem, poškozena, vazba odřená, hřbet natržený lepený, četné skvrny, v přední části otisky razítek, chybí strana 47, strana 18 v horní části natržená, ilustrace Toyen, 373 stran
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 1000,-Kč
Kouzelné prázdniny (Kubský Gustav)
Velehrad, nakladatelství dobré knihy, Olomouc, 1942, velmi dobrý stav, vazba je mírně idřená v okrajích, desky nažloutlé, mírně zašpiněné, odřené okraje, místy lehce zašpiněné listy, orig. polopl. vazba, 126 stran, ilustrace Kamil Lhoták
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 1500,-Kč
Judaismus od A do Z (Newman Gavri el Sivan)
Sefer, Praha, 1992, orig. celoplátěná vazba s přebalem, výborný stav, první vydání, 285 stran (obsah: Hebrejské výrazy a odkazy na pramen, transkripce hebrejských výrazů, A-Z lexikon, Slovník častou používaných výrazů,)
cesta:/Katalog knih/judaismus do košíku 200,-Kč
Bohatý táta radí jak investovat (Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter)
Pragma, Praha, 2000, pevná lamino vazba - odřená, velmi dobrý stav, 481 stran
cesta:/Katalog knih/Ekonomika do košíku 180,-Kč
O Sokole a sokolství (Fikar Alois )
Nakladatelství Československé obce sokolské, Praha, 1947, původní sešitová vazba, výborný stav, příručka pro nové členy - sepsáno z usnesení a za spolpráce předsednictva vzdělávacího sboru Čsl. obce sokolské a schváleno jako povinný tisk pro nové členy., 47 stran.
cesta:/Katalog knih/Varia do košíku 90,-Kč
Slezské písně (Bezruč Petr)
Klub zaměstnanců Léčebného fondu pro své členy jako svůj druhý soukromý a neprodejný tisk, Praha, 1937, vydáno 250 číslovaných tisků na holandském papíru Pannekoek, číslo tohoto výtisku 229, typo Menhart, původní litografie Svolinský.
cesta:/Katalog knih/Bibliofilie do košíku 450,-Kč
Trakař jablek Americký císař (Shaw G. B. )
Družstevní práce, Praha, 1932, orig. brožovaná vazba, velmi dobrý stav, titulní kresba Kratochvíl, obálka Sutnar, 1700 výtisků, překlad Tetauer.
cesta:/Rarity/Obálky do košíku 3800,-Kč
Santa Maria-Christoph Columbus Genuensis (Vojtěch Kubašta)
Rok a místo vydání neuvedeno - Santa Maria-Christoph Columbus Genuensis- rozkládací prostorové leporelo, ilustrace Vojtěch Kubašta, leporelo bez známek poškození, jen mírně odřené hrany
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 1200,-Kč
Svatý ďábel - Rasputin a ženy (René Fülöp-Miller)
Jos. R. Vilímek, Praha 1930, převazba se zdobením na hřbetu, velmi dobrý stav, v přední části otisk razíta původního majitele, překlad Jiří Vičar, 381 stran, 94 vyobrazení v textu
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 900,-Kč
Kořist smyslů (Hora Josef)
Československý spisovatel Praha, 1979, orig. pevná vazba, velmi dobrý stav, ilustrace Ronovský, Malá edice poesie, na přední straně nakreselna tři malá kolečka fixem.
cesta:/Katalog knih/Poezie do košíku 130,-Kč
Kniha lesů, vod a strání (Neumann Stanislav K.)
Státní nakl. krásné literatury, hudby a umění, Praha, 1957, orig. celokožená zdobená vazba, text k vydání připravila Špačková, ilustrace Josef Čapek, vazba a grafika Müller, edice Skvosty.
cesta:/Katalog knih/Bibliofilie do košíku 230,-Kč
Básně noci (Nezval Vítězslav)
Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha, 1959, orig. celokožená vazba, velmi dobrý stav, edice Skvosty, svz. 17, vazba a grafická úprava Fr. Muzika.
cesta:/Katalog knih/Bibliofilie do košíku 270,-Kč
Čtyři knihy básní (Neruda Jan)
Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha, 1959, orig. celokožená zdobená vazba, vazba, grafika a ilustrace Václav Sivko, edice Skvosty sv. 16-
cesta:/Katalog knih/Bibliofilie do košíku 220,-Kč
Antonín Slavíček (Tomeš Jan)
Odeon, Praha, 1966, orig. celoplátěná vazba s laminopřebalem, laminopřebal v dolní části v délce a výšce 10x3 cm utržený,,í 52 barevných reprodukcí v texti a 415 černých reprodukcí v soupisu díla, 1. vydání, 12500 výtisků, grafik, obálka a vazba Milan Hegar, resumé překožila Kurzweilová, Danešová, Bezecná.
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 650,-Kč
Rousseau (Artieri, Vallierová)
Odeon, Praha, 1980, orig. celoplátěná vazba s laminopřebalem, výborný stav, kniha má 64 barevných a 332 černobílých reprodukcí.
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 150,-Kč
Vincent Van Gogh (Grohn)
VEB e.A. Seemann, Leipzig, 1958, celoplátěn vaz ba velmi dobrý stav, 104 stran textu a 54 obrazových příloh
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 150,-Kč
Jihočeská gotika (Denkstein, Matouš)
Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha, 1953, orig. celoplátěná vazba, přebal chybí, velmi dobrý stav, dílo obsahuje 11 plánmků v textové části, které zhotovil Karel kašpar, 41 obrazů v oddíle architektura, 138 obrazů v oddíle o sochařství a malířství a 12 barevných příloh, grafika , obálka a vazba jsou provedeny podle návrhu Oldřicha Menharta, laureáta státní ceny.
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 350,-Kč
Degas a Renoir (Rouart, Stevanovič)
Státní nakladatelství krásné oliteratury a umění, Praha, 1964, orig. celoplátěná vazba s laminopřebalem, výborný stav, edice Světové dějiny, svazek 26, dílo má 35 černých a 39 barevných obrazů, 1. vydání, náklad 5000 výtisků.
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 250,-Kč
Die Französische malerei in der Ermitage von poussin bis zu picasso ()
Henschverlag Berlin 1958, tex od Charlese Sterlinga, orig. celoplátěná vazba s přebalem, výborný stav, 239 stran.
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 500,-Kč
Umění čtyř světadílů II (Formanovi, Štech a dal.)
Orbis, Praha, 1957, orig. celoplátěná vazba s přebalem, přebal na přehybech odřený, grafika, obálka a vazba Forman, 1. vydání.
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 330,-Kč
A. Slavíček (Tomeš Jan)
Odeon, Praha, 1966, orig. celoplátěná vazba s laminopřebalem, uloženo v ochranném kart. pouzdru, velmi dobrý stav, grafika, obálka a vazba Hegar, 1. vydání.
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 720,-Kč
Techniky Malby (Losos Ludvík)
Aventinum, Praha, 1994, orig. laminovazba s laminopřebalem, výborný stav, první vydání, perokresby Oulíková, grafika Krejča.
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 320,-Kč
Trampoty páně Thompsonovy (Julius Verne)
Jos. R. Vilímek, Praha, 1925, originální celoplátěná vazba, pozlacená, ilustrace L. Benett, překlad PROF. Dr. Lub. Petr, velmi dobrý stav, vazba mírně odřená, v přední části soukromé věnování, zažloutlé listy, 430 stran.
cesta:/Rarity/Vazby do košíku 2500,-Kč
Tvrdohlavý Turek (Julius Verne)
Jos. R. Vilímek, Praha, 1925, převazba, zlacený hřbet, ilustrace L. Benett, překlad Otýlie Petrová, velmi dobrý stav, vazba mírně odřená, zažloutlé listy, 392 stran.
cesta:/Rarity/Vazby do košíku 900,-Kč
Podivuhodné dobrodružství výpravy Barsacovy (Jules Verne)
Jos. R. Vilímek, Praha, 1925, převazba, zlacený hřbet, ilustrace G.Roux, překlad Prof. Dr. Benj. Jedlička a Prof. Fr. Šimáček, velmi dobrý stav, vazba mírně odřená, zažloutlé listy, 338 stran.
cesta:/Rarity/Vazby do košíku 900,-Kč
Přírodopisný atlas rostlin (Jan John )
Nakl. I. L. Kober, Praha, 1899, pevná vazba, dobrý stav, vazba odřená, místy skvrny, 197 stran textu, 279 rytin v textu, 80 tabulí barvotiskových, na kterých jest vyobrazeno 459 druhů rostlin u nás divoce rostoucích nebo pěstovaných
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 4900,-Kč
Dějiny umění 1-10 (José Pijoan)
Odeon, Praha, vydáváno v průběhu let 1982-1986, 2. vydání, překlad Libuše Macková, Hana Stašková, vazba a grafická úprava Ludmila Zapletalová, rejstřík sestavil Josef Hobzek, celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav, 10 dílů
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 4900,-Kč
Prvky a ornamenty jihočeského svérázu I.. (P. J. Středočeský)
Tisk Neubert a synové, Praha, rok neuveden, vlastní náklad ilustrace 33 barevných obrazových tabulí, volné tabule v papírovýc deskách, desky poškozené, natržené, obrazové tabule bez známek poškození, nekompletní - 3 tabule chybí( 12.Srdíčka, 20. Růže, růžice a jiřinky, 27. ukázka blatských ornamentů, Základní první část díla "Národní svéráz", prvky řazeny od nejjednodušších vzorů postupně až k ukázkám celých blatských ornamentů , (uloženo vitrína)
cesta:/Katalog knih/Šumava do košíku 800,-Kč
Hrad Vikštejn dějiny a pověsti (Rudolf Sakreida)
nákladem vlastním, 1933, Opava, originální celoplátěná vazba zdobená, odřená vazba, prasklina na hřbetu, zažloutlé listy, místy skvrny, razítko předchozího majitele na předsádce, kresby a grafická úprava Josef Šrámek, v jednom svazku dvě knihy "Hrad Vikštejn - dějiny a pověsti, Rudolf Sakreida" 146 stran a poezie "Sklizeň mých niv - F.H. Bukovec" 249 stran. jednom svazku dvě knihy "Hrad Vikštejn - dějiny a pověsti, Rudolf Sakreida" 146 stran a "Sklizeň mých niv - F.H. Bukovec" 249 stran, (uloženo vitrína - rarity)
cesta:/Katalog knih/Místopisy do košíku 650,-Kč
Boubín šumavský prales (Josef Pavel)
Nakl. Jos. Hokr, Praha, 1938, orignální pevná vazba - zdobená, velmi dobrý stav, 192 stran s fotografiemi zvířat Dr. V. J. Staňka a obrazy z pralesa i okolí Boubína, Knihovna Naše vlast, svazek VI. -rezervace do 6.6.2011
cesta:/Katalog knih/Šumava do košíku 1500,-Kč
Pohádka o chudých sirotcích a o anděli (Božena Němcová)
Družstevní práce, České Budějovice, v dubnu 1940, 5. soukromý tisk, originální vazba, dobrý stav, vazba lehce uvolněná, pošpiněná, místy skvrny, listy zažloutlé, 15 stran, 4 dřevoryty Karla Štěcha, číslovaný výtisk, č. 57 tisk na moravském ručním papíru, dedikace Karel Štěch, (rezervace)
cesta:/Rarity/Podpisy autorů do košíku 1800,-Kč
Slovenské ludové umenie I. II. díl - výtvarný prejav ()
Tatran, Bratislava, 1953, 1. vydání, celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav, komplet 2 knih, celkem 15 stran textu 654 vyobrazení, I. díl - architektura, kroje a výšivky, II. díl - keramika, rezba malba, (slovenský jazyk - uloženo rarity)
cesta:/Katalog knih/Varia do košíku 2400,-Kč
Chodové ve sporu s Lomikary (archivář František Teplý)
Fr.Obzina, Vyškov na Moravě, 1926, 1000 výtisků, číslovaný výtisk č. 26, převazba, velmi dobrý stav, listy zažloutlé, v přední části otisky razítek, 181 stran
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 400,-Kč
Jan Konůpek - Exlibris a příležitostná grafika (Miloslav Novotný)
Nákladem Václava Rytíře v Úvalech, 1933, převazba, velmi dobrý stav, nečíslované strany, číslovaný výtisk č. 214, v knize navíc svázány tyto knihy: - Václav Rytíř - Soupis vlastních exlibris - popisný seznam 1906-1926, nákladem vlastním, Praha, 1927, 98 stran textu, 63 vyobrazení a 10 původních příloh -T.F.Šimon exlibris - popisný seznam 1910-1932 - sestavil a vydal Václav Rytíř, Praha, 1932, velmi dobrý stav, nečíslované strany, číslovaný výtisk č. 229 -František Molík - Sbírka exlibris - vydal Václav Rytíř, Praha, 1929, velmi dobrý stav, nečíslované strany Láďa Novák - popisný seznam - sestavil a vydal Václav Rytíř, Praha, 1926, velmi dobrý stav, 98 stran textu, 20 vyobrazení a 6 původních ex libris, číslovaný výtisk č. 377 -Karel Wellner - popisný seznam ex libris 1913-1925 - sestavil a vydal Václav Rytíř, Praha, 1932, velmi dobrý stav, nečíslované strany, 11 vyobrazení a 2 původních přílohy, číslovaný výtisk č. 276 Antonín Häusler exlibris - popisný seznam 1909 -1932 - sestavil a vydal Václav Rytíř, Praha, 1932, velmi dobrý stav, nečíslované strany, číslovaný výtisk č. 180
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 9000,-Kč
Čechy - I. - Šumava (vede Fr. Ad. Šubert)
J.Otto, Praha, rok vydání neuveden, originální pevná vazba zdobená, zlacená, kožený hřbet, rozměr knihy 300 x 410 cm, 266 stran, 173 vyobrazení, obrazová část Karel Liebscher, vazba na zadní odřená, na listech místy drobné skvrny, jinak velmi dobrý stav, (uloženo vitrína) -rezervace do 6.6.2011
cesta:/Katalog knih/Šumava do košíku 3800,-Kč
Řemeslnictvo a živnosti XVI. věku v Čechách ( 1526 - 1620) (Zikmund Winter)
Nákladem České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha, 1909, pevná vazba s plátěným hřbetem, vazba mírně odřená, jinak velmi dobrý stav, 749 stran, zvláštní výtisk pro matici českou, výběr z obsahu - cizí mistři, umělecké řemeslo zedníků a kameníků, malířské, kruplíři grafikové, knihtiskaři, knihaři, kovolijci, kovotepci, řemesla kovající železo a měď, řemeslníci v průmyslu kamenném a zeminném, obrábějící dřevo a jiné látky rostlinné, řemesla strojící a obrábějící látky živočišné, řemesla tkadličí (textilní) a oděvní, řemesla potravin a nápojů, živnosti služebné, (uloženo vitrína)(uloženo Dolní Břežany)
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 2000,-Kč
Bible česká, čili písmo svaté starého a nového zákona ()
Tiskem knížecí arcibiskupské knihtiskárny za Bedřicha Rohlíčka, Praha, 1857, 2. vydání, originální pevná vazba, mírně odřené a vybledlé desky, dobrý stav, vazba pošpiněná, místy skrvny, 1 list v přední části uvolněný, v horní části natržený hřbet, 1433 stran, - Bible česká, čili písmo svaté starého a nového zákona podle obecného latinského, od sv.Římské katolické schváleného výkladu přeložené, a opět s pilností přehlédnuté, ponapravené, vysvětlené a znova vydané s povolením arcibiskupským - uloženo rarity, ( rezervace DB)
cesta:/Katalog knih/Náboženství do košíku 1800,-Kč
Zapadlí vlastenci (Karel Václav Rais)
Nákladem české grafické unie, Praha, 1923, kožená vazba, vazba ražená, zlacená, dobrý stav, vazba odřená, listy zažloutlé, místy skvrny, barevné ilustrace Adolf Kašpar, pohorský obraz, 268 stran, (uloženo vitrína).
cesta:/Beletrie/do r. 1955 do košíku 330,-Kč
Deset podivuhodných příběhů (Jaroslav Prošek)
EPOS, Brno-Žabovřesky, rok neuveden, ilustrace Josef Čapek, převazba, vazba mírně odřená, vybledlá ve spodní části, zažloutlé a pošpiněné listy, místy skvrny, četné otisky razítek, jinak dobrý stav, ilustrace i text bez známek poškození, 126 stran, (uloženo- vitrina nad pultem)
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 2300,-Kč
Kolo - motocykl - automobil (Kamil Lhoták)
SNDK, Praha, 1955, 1. vydání v SNDK, pevná vazba s plátěným hřbetem, dobrý stav, vazba mírně odřená, místy skvrny, chybí přebal, 207 stran, ilustrace Kamil Lhoták, obálka, vazba a graf. úprava Zdeněk Sklenář
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 1280,-Kč
Šachy - Methodická učebnice praktické hry (Prof. Karel Zmatlík)
Nakladatelství Šolc a Šimáček, Praha, 1924, 4. vydání, originální pevná vazba, poškozené, odřené desky, natržený hřbet, uvolněná vazba, četné skvrny, 270 stran - Methodická učebnice praktické hry, oficielní vydání Ústřední jednoty československých šachistů, v přední části Indická obrana v otevření pěšcem dámy( Prof. Karel Zmatlík) 20 stran, list 20 uvolněný - vložený
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 500,-Kč
Péče o malý lesní majetek (Se zvláštním zřetelem na lesní družtevnictví) (J Frič)
Nákladem čes. odboru zemědělské rady, Praha, 1924, převazba, velmi dobrý stav, mírně zažloutlé listy, několik otisků razítka knihovny, 107 stran, Výběr z obsahu Všeobecný vývoj družstevnictví, Dosažené výsledky v družstevnictví československém, Přehled dosavadní činnosti, směřující ke zvýšení péče o malý lesní majetek a uskutečnění lesního družstevnictví, Možnosti uskutečniti péči o malý lesní majetek a myšlenky lesního družstevnictví,(rezervace do 4.7.2011)
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 430,-Kč
Všemi desíti - Návod ku psaní strojem desítiprstovou metodou hmatovou (Sestavil Karel Vágner)
Typia, Brno, rok neuveden, 8. opravené vydání, originální papírová vazba, vazba lehce uvolněna v závěsu, jinak velmi dobrý stav, Oddíl I. Význam psacích strojů, druhy a důležité součásti psacích strojů, přípravná cvičení, Oddíl II.Praktická cvičení, diktáty, dopisy, tiskopisy, obálky, obchodní dopisy, upomínky, účty, měsíční výpisy z účtů, ohlášení živnosti, tabulátor, jiné stroje - stenogram, parlograf, stroje účtovací a rozmnožovací, otiskování a ukládání dopisů , 50 stran
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 750,-Kč
Význam chilského ledku v zahradnictví ()
Nákladem vlastním J. Stolař, Praha, rok neuveden, sešit, dobrý stav, zažloutlé listy, první list pošpiněný, v dolní části natrženo 1 cm, 15 stran, výběr z obsahu- Význam, doba a způsob užívání, hnojení stromů, keřů, růží, jahod, zeleniny, brambor, trávníků...
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 280,-Kč
Do světa letadel - Odletectví a letadlech - Od Od balonu až k raketě (Jos. Novák)
Josef Hokr, Praha, 1946, orig. papírová vazba s přebalem, dobrý stav, vazba s mírně natrženým hřbetem, odřený, pošpiněný natržený přebal, vepsáno soukromé věnování, 285 stran, 163 kreseb M. Nováka, 25 fotografických příloh, (uloženo rarity)
cesta:/Katalog knih/Auto, moto, lodě, letadla do košíku 420,-Kč
Soumrak Ženevských bohů - Vznik, činnost a konec Společnosti národů (W. Ruppel)
Orbis, Praha, 1943, 1. vydání, brožovaná vazba s přebalem, dobrý stav, odřený přebal, zažloutlé listy, překlad František Třešňák, 198 stran, 16 stran příloh, 23 obrázků z archivu Union Deutsche Verlagsgesellschaft.
cesta:/Katalog knih/Politika do košíku 280,-Kč
Ryzáček (John Steinbeck)
SNDK, Praha, 1962, 1. vydání, celoplátěná vazba s přebalem, mírně odřený a natržený přebal, velmi dobrý stav, 94 stran, (uloženo vitrína)
cesta:/Katalog knih/Dětská literatura do košíku 300,-Kč
Světák z podlesí (Karel Klostermann)
Jaro, Praha, 2009, 1. vydání, ilustrace Josef Černý, výborný stav, orig. pevná vazba, 323 stran, (komise)
cesta:/Katalog knih/Nové knihy Šumava do košíku 349,-Kč
Jak lze odstraniti naši AGRÁRNÍ KRISI. - hospodářské úvahy (V. Železný)
J. Otto, Praha, 1897, originální sešitová vazba, vazba uvolněná, pošpiněná, listy zažloutlé, jinak dobrý stav, 59 stran, výběr z obsahu - Náš zahraniční obchod třídy VI.celního tarifu, Poměr Rakouska k Uhersku, Tržní poměry, Odstranění krise, Důsledky této úpravypro překupnictvo a konsumenty
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 500,-Kč
Pasáž Luna (Svatopluk Pekárek)
Československý spisovatel, Praha, 1966, obálka a vazba Zdeněk Seydl, na obálce fotografie Frant. Schöblinga, 2. vydání, celoplátěná vazba s přebalem, dobrý stav, přebal v dolní části natržený, 149 stran, edice Život kolem nás
cesta:/Rarity/Obálky do košíku 220,-Kč
Rozjímání v pašijovém týdni, zvláště příhodno v Božím Hrobě ()
Nákladem Dědictví Swatojanského, Praha, 1851, přeložil Pawel Zahálka, originální pevná vazba, velmi dobrý stav, místy skvrny, 111 stran, uloženo vitrína
cesta:/Katalog knih/Náboženství do košíku 1500,-Kč
Úplný Dobytčí lékař (Dr.Josef Pečírka)
Nákladem Jaroslava Pospíšila, Praha, 1863, 2. rozšířené vydání, originální pevná vazba, dobrý stav, četné skvrny, vazba odřená, otisk razítka, 423 stran, s obrazem koně, představujícím všecky zevnitřní neduhy koňské a s vyobrazením nástrojů, které se při lékařství dobytčím obyčejně naskytují, uloženo vitrína
cesta:/Příroda/Chovatelství do košíku 3300,-Kč
Básně (Jaroslav Seifert)
Družstevní práce, Praha, 1929, portrét Rudolf Kremlička - světlotisk, úprava a obálka Karel Teige, převazba, vevázána obálka, velmi dobrý stav, 147 stran, sbírka Generace.(rezervace)
cesta:/Katalog knih/Bibliofilie do košíku 550,-Kč
Mravní názory naší doby (Eduard Rod)
Nákladem časopisu Rozhledy, Praha, 1895, převazba, odřená vazba, zažloutlé listy, 216 stran
cesta:/Katalog knih/Filosofie do košíku 120,-Kč
Sedmdní v Lurdech (Karel Horký)
Nákladem tiskového výboru Českoslovanské sociálně demokratické strany dělnické, Praha, rok neuveden, převazba, odřená vazba, zažloutlé listy,četná vyobrazení, 85 stran
cesta:/Katalog knih/Náboženství do košíku 250,-Kč
Pasionál abatyše Kunhuty (Ant. Matějček)
Jan Štenc, Praha, 1922, originální pevná vazba, dobrý stav, 17 stran textu + 65 vyobrazení
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 250,-Kč
Jitřenka a devět dětí (Emilie Stambolieva)
Melantrich, Praha, 1948, 1. vydání, ilustrace Vojtěch Kubašta, originální pevná vazba, vazba poškoze - odřené desky,frontispice místy pokresleny pastelkou a fixem, barevné ilustrace nepoškozeny, 113 stran
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 1000,-Kč
Létal jsem s anděly (Josef Trojan)
Melantrich, Praha, 1941, originální pevná vazba, dobrý stav, natržený hřbet, listy zažloutlé, vepsáno soukromé věnování, ilustroval Václav Karel, 133 stran, s písněmi Jaroslava Seiferta
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 480,-Kč
SOUDNÝ DEN (MARATLUCAS)
CD OPATŘENO PODPISY RAPPERA MARATA A HUDEBNÍHO PRODUCENTA LUCASE. k orig. zabalené desce je přiložen malý plakát s podpisy nebo na požádání lze zajistit podpisy přímo na booklet - v tomto případě nemůže být CD org. zabaleno Svěží vítr do české rapové scény přináší Marat Lucas. Tato skupina se objevila na scnéně teprve nedávno, ale hned zaujala svým singlem Kde si ty, na kterém hostoval Hugo Toxxx. Jejich debutové album Soudný den nabídne především tvrdou a originální hudbu a zajímavá témata jako jsou konspirační teorie, sociální kritika, politika, ale i fiktivní příběhy a realita spojená s životem velkoměsta. Mezi další hosty na desce krom Hugo Toxxxe patří velká jména české a slovenské scény, jako například Vladimir 518, Michadelik, nebo zpěvák Ivan Hoe. Tracklist: 1. Intro 2. Soudný den 3. Byls tam taky feat.Vladimir 518 4. Chcete bejt top? 5. Kamery 6. Divný místo 7. Pacmani 8. Doba temna 9. Kde si ty feat.Hugo Toxxx 10. Balaton feat.Ivanhoe 11. Show musí pokračovat 12. All in feat.Michadelik 13. Outro
cesta:/CD MaratLucas do košíku 250,-Kč
Soudný den (MaratLucas)
CD OPATŘENO PODPISY RAPPERA MARATA A HUDEBNÍHO PRODUCENTA LUCASE. /k orig. zabalené desce je přiložen malý plakát s podpisy nebo na požádání lze zajistit podpisy přímo na booklet - v tomto případě nemůže být CD org. zabaleno/ Svěží vítr do české rapové scény přináší Marat Lucas. Tato skupina se objevila na scnéně teprve nedávno, ale hned zaujala svým singlem Kde si ty, na kterém hostoval Hugo Toxxx. Jejich debutové album Soudný den nabídne především tvrdou a originální hudbu a zajímavá témata jako jsou konspirační teorie, sociální kritika, politika, ale i fiktivní příběhy a realita spojená s životem velkoměsta. Mezi další hosty na desce krom Hugo Toxxxe patří velká jména české a slovenské scény, jako například Vladimir 518, Michadelik, nebo zpěvák Ivan Hoe. Tracklist: 1. Intro 2. Soudný den 3. Byls tam taky feat.Vladimir 518 4. Chcete bejt top? 5. Kamery 6. Divný místo 7. Pacmani 8. Doba temna 9. Kde si ty feat.Hugo Toxxx 10. Balaton feat.Ivanhoe 11. Show musí pokračovat 12. All in feat.Michadelik 13. Outro
cesta:/CD MaratLucas do košíku 250,-Kč
Loď komediantů (Edna Ferberová)
SNKL, Praha, 1960, obálka a vazba Vladimír Fuka, celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav, 324 stran
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 200,-Kč
Diplomaté a ti druzí (Robert Kvaček)
Panorama, Praha, 1988, 1. vydání, edice Stopy, fakta, svědectví, obálka, vazba a grafika Konečný, originální celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav, 400 stran textu, 32 stran obrazových příloh
cesta:/Katalog knih/Politika do košíku 200,-Kč
Pohádky Boženy Němcové (uspořádal Jan Červenka)
Albatros, Praha, 1979, ilustroval Karel Svolinský, 3. vydání, originální celoplátěná vazba s přebalem, dobrý stav, přebal lehce odřený a pošpiněný, 352 stran
cesta:/Pohádky/po r. 1950 do košíku 350,-Kč
Ze Šumavského podlesí (Karel Klostermann)
Jaro, Praha, 2009, 1. vydání, ilustrace Josef Černý, fotografie Jan Kavale, výborný stav, orig. pevná vazba, 208 stran, podpis ilustrátora a fotografa
cesta:/Nakladatelství JARO do košíku 350,-Kč
Listy z knih bolesti Československého národa 1938 - 1945 - Švehla Jeník- z cyklu "Pět roků za mřížem (V. Ambrož-text, Švehla Jeník )
Vydavatel, místo a rok vydání neuvedeno, velmi dobrý stav, převazba s plátěným hřbetem, podpis autora, listy lehce zažloutlé, předsádky ve spodní části zvrásněny nejspíše poškozeno politím, hřbet odřený, na dvou místech natržený, vazba i listy lehce pošpiněny užíváním, 22 stran - na přední předsádce nalepen text V. Ambrože. Obrazy J. Švehly z cyklu "Pět roků za mřížemi", dokazují skrytou sílu českého nebojácného člověka v době, kdy sám trpěl a přesto vzbuzoval a dodával odvahu a víru v novou svobodu. Obrazy z doby největšího útlaku českého národa vznikaly tajně, většinou na samotkách věznic v Táboře, Č. Budějovicích, pankráci, Terezíně, Zhořelci, Budyšíně, Rottebburku nad Nekarem, Drážďanech, Cvikově, Lengenfeldu a jiných. Obrazy vyjádřují pohled na různé události z té doby např.- 30.IX.1938- Osudný den - počátek Golgaty Československé republiky, 21.XI. 1938-Dokonáno jest-orvána naše zem - loučení uprchlíků Čechů, Vpád Němců - zatýkání, mučení, Obrana národa, Obraz utrpení a bolesti v káznicích, Naše modlitba-sepjaté ruce vezňovy prosí za vlast, město rodinu, sílu a svobodu, Poslední akordy písně života vězňů - místo skonu vězňů. (uloženo- vitrína za pultem)-NEPRODEJNÉ (převedeno provozovna Praha)
cesta:/Rarity/Podpisy autorů do košíku 6500,-Kč
Slovácko sa súdí aj nesúdí (Zdeněk Galuška)
Mladá fronta, Praha, 1981, 1. vydání, ilustrace Zdeněk Galuška, přebal a vazba Jiří Svoboda, originální celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav, 288 stran, (nedohledáno)
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 130,-Kč
MAGNUM ()
Schirmer/Mosel, Mnichov, 2008, orig. laminovaná vazba s přebalem, výborný stav, 413 foto v barvě a duotonu, 69 fotografů např. Elex Majoli, Abbas, Eve Arnold, Josef Koudelka, Hiroji Kubota, René Burri, Paul Fuscho Jean Gaumy, Donovan Wylie a dal.
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 2800,-Kč
Černošský pánBůh...starej zákon a proroci (Roark Bradford)
Odeon, Praha, 1986, brožovaná, laminovaná měkká obálka, ilustrovala Helena Zmatlíková, 368 str.
cesta:/Katalog knih/Humor do košíku 90,-Kč
Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky (Václav Čtvrtek)
Albatros, Praha, 1986, ilustroval Zdeněk Smetana, 3. vydání, originální pevná vazba, mírně pošpiněné desky, dobrý stav, 117 stran
cesta:/Pohádky/po r. 1950 do košíku 100,-Kč
Ilustrované dějiny světové (prof. dr. J. Kosina )
Jos. R. Vilímek, Praha, 1925, 80 sešitů, stav "salátový", sešit č. 80 -pouze obálka,
cesta:/Katalog knih/Dějiny do košíku 500,-Kč
Taška velká (Diakonie)
Ručně malovaná papírová taška mentálně postižených lidí. Zakoupením tohoto výrobku podporujete pracovní aktivity chráněné dílny ze střediska pro mentálně postižené Diakonie. Rozměr 34,5 x 20,5 cm.
cesta:/Diakonie do košíku 55,-Kč
Dokumenty doby ()
Ministerstvo vnitra, odbor pro politické zpravodajství, Praha,Dokumenty doby, sbírka publikací o utrpení českého a slovenského národa v boji za svobodu, Lidice, 123 stran, 30 stran vyobrazení, 2x Toyen Lidické děti, převazba, zašlá, listy uvnitř pošpiněné, zažloutlé, poslední list přilohy (str.29, 30) uvolněn.
cesta:/Katalog knih/Politika do košíku 400,-Kč
Čtení o psaní (Václav Lacina)
ČS, Praha, 1957, originální celoplátěná vazba s přebalem, stav dobrý, přebal na hřbetu potrhaný, il. Eduard Hofman, obálka, vazba Seydl, str. 172
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 100,-Kč
Babice ()
Svoboda, Praha, 1951, orig. brožovaná vazba, vazba je silně zašlá a natržená, jinak velmi dobrý stav, 164 stran. Materiál o procesu se záškodníky v Babicích redakčně zpracoval Opavský. V knize bylo použito úředních dokumentů a článků uveřejněných v Rudé právu a v Tvorbě. Obálku navrhl Lad. Svášek.
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 250,-Kč
Sněhurka a sedm trpaslíků ()
Nakladatelství Zmatlík a Palička, knihkupectví, Praha-Letná, Letenské náměstí, rok vydání neuveden, barvotiskové obrázky Fr. Smatka, brožované sešitové vydání uložené v pevných deskách, sešit od desek oddělen, na pevných deskách i na brožovaných deskách drobné šedé a sv. hnědé skvrny, uvnitř spodní část listů lehce "osahaná", barvotiskové obrázky, velmi dobrý stav, pohádka veršovaná,
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 4000,-Kč
Legendy o českých patronech (Šámal, Matějček)
Sfinx, Bohumil Janda, Praha, 1940, druhé vydání, orig. pevná papírová vazba , uloženo v ochranném kartonu, legendy z latiny přeložil a poznámkami doplníl Bohumil Rypa, reprodukce 47 obrazů provedl Štenc dle fotografiií vídeňské Národní knihovny, Ukázka latinského textu na str. 48 a iniciála L na str 127 byly reprodukovány podle předloh z Národní a universitní knihovny v Praze. Topo, obálka a vazba provedeny dle návrhů Fr. Muziky.
cesta:/Katalog knih/Náboženství do košíku 450,-Kč
Československá vlastivěda díl 1 (kolektiv autorů)
Nakladatelství Orbis, Praha, 1967, obálka, vazba, grafika Josef Týfa, k vydání připravila Socialistická akademie, části kapitol II, II, IV aVI ze slovenštiny přeložili Jemelka, Kunský, Sládek, obsahuje 854 stran textu, 16 stran barevných příloha, 8 listů ofsetových map, náklad 18000 výtisků.
cesta:/Katalog knih/Encyklopedie do košíku 800,-Kč
Československá vlastivěda Dějiny 1 (Kolektiv autorů)
Orbis, Praha, 1963, orig. pevná vazba s laminopřebalem, přebal v rozích lehce potrhaný a odřený, velmi dobrý stav, ze slovenštiny přeložili Mandler, Šikl, perovky kreslila Karasová, autory odlborného obsahu map jsou Böhm, Horák, Vaniš, Vojáček, mapy zpracoval a vytiskl kartografický a reprodukční ústav v Bratislavě, obálka, vazba a grafika Týfa, stran textu, 20 stran barevných příloh, 32 stran map, náklad 35000 výtisků. Československá vlastivěda díl II, Dějiny svazek 1, svazek 2 - obrazovou část vybral a sestavil Mandler, obálka, vazba, grafika Josef Týfa, vydal Horizont, 704 stran textu, 20 stran barevných příloh, náklad 25000 výtisků.
cesta:/Katalog knih/Encyklopedie do košíku 1000,-Kč
Sloky lásky (Stěpan Ščipačev)
Československý spisovatel, Praha, 1955, celoplátěná vazba s přebalem, výborný stav, s kresbami národního umělce Maxe Švabinského, přebásnil Ladislav Fikar, typograficky upravil Eduard Dostál, kniha popsána věnováním, 99 stran.
cesta:/Katalog knih/Bibliofilie do košíku 480,-Kč
Mrakodrapy (Kolář Václav)
Práce, Praha, 1946, originální celoplátěná pevná vazba, přebal chybí, vazba lehce zašlá jinak výborný stav, 96 náčrtů a fotografií.
cesta:/Katalog knih/Architektura do košíku 2500,-Kč
Tři mušketýři 1. a 2. díl (Alexandre Dumas)
Albatros, praha, 1971, brožovaná vazba, velmi dobrý stav, odřené obaly, obálku navrhl Pavel Brom, ilustrace Dagmar Bromová, grafická úprava Karel Divina, dvě knihy.
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 130,-Kč
Můj život (Anton Pavlovič Čechov)
Svět sovětů, Praha, 1960, celokožená vazba, výborný stav, obálku a vazbu s kresbami Stanislava Kolíbala navrhl a graficky upravil Oldřich Hlavsa, 152 stran.
cesta:/Katalog knih/Bibliofilie do košíku 200,-Kč
Uličník Peříčko (Salačová Vlasta)
Nakladatelství "ARS" - Doležal & Steinbrener v Jaroměři, 1943, origin. pevná vazba, bez přebalu, vazba rozlepená, některé listy uvnitř s drobnými hnědými skvrnami, listy uvolněné, (trampoty sýkorčiny rodiny)
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 120,-Kč
Kuchařka Mikrovlná trouba pro začátečníky (Jarmila Mandžuková)
Dona, České Budějovice, 1998, brožovaná, velmi dobrý stav, 108 stran
cesta:/Katalog knih/Kuchařky do košíku 50,-Kč
Černý mustang (Karel May)
Albatros, Praha, 1970, 2.vydání, ilustroval Zdeněk Burian, brožovaná, velmi dobrý stav, 216 stran
cesta:/Dobrodružné/po r. 1950 do košíku 180,-Kč
Duch Llana Estacada (Karel May)
Albatros, Praha, 1970, ilustroval Zdeněk Burian, brožovaná, dobrý stav, 184 stran
cesta:/Dobrodružné/po r. 1950 do košíku 110,-Kč
Petrolejový princ (Karel May)
Albatros, Praha, 1970, 1.vydání, obálka Jan Žlábek, ilustroval Zdeněk Burian, orig. brožovaná vazba, dobrý stav, pomačkaná, natržená vazba, 320 stran
cesta:/Dobrodružné/po r. 1950 do košíku 135,-Kč
Jak se to dělá? ()
Readers Digest Výběr, Praha, 1996, originální pevná vazba, výborný stav, 448 stran, první vydání.
cesta:/Katalog knih/Encyklopedie do košíku 530,-Kč
Robinsonka (Majerová Marie)
ČS Praha 1968, ilustr. s vazbou a přebalem Svolinského, , celoplátěná vazba s přebalem, stran 144, velmi dobrý stav
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 100,-Kč
Jižní Amerikou (Jiří Hanzelka - Miroslav Zikmund)
SNDK, Praha, 1959, originální celoplátěná vazba s přebalem, přebal potrhán, jinak velmi dobrý stav, výbor z cestopisů "Tam za řekou je Argentina", "Přes Kordillery" a za "Lovci lebek" uspořádal Jiří Růžička, obálku, předsádky, mapky v textu navrhl Přikryl, 113 jednobarevných a 16 stran hlubotiskových příloh, náklad 30000 výtisků.
cesta:/Katalog knih/Cestopisy do košíku 250,-Kč
Robinson Crusoe (Daniel Defoe)
Odeon, Praha, 1986, ilustroval Adolf Born, celoplátěná vazba s přebalem, výborný stav, 520 stran
cesta:/Dobrodružné/po r. 1950 do košíku 250,-Kč
Limonádový Joe (Jiří Brdečka)
ČS, Praha, 1986, ilustrátor Jiří Brdečka, originál. laminobrožovaná vazba, velmi dobrý stav, předmluva Lukáš Luhan, s vyprávěním Oldřicha Lipského, typo Oldřich Hlavsa.
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 80,-Kč
Život po životě (Raymond A. Moody)
1 Život po životě, 2 Úvahy o životě po životě, 3 Světlo po životě, Odeon, Praha, 1991, první vydání, originální celoplátěná vazba s přebalem, český anonymní samizdatový překlad zrevidoval a doslov napsal Boris Jaroš.Obálka, vazba, grafika Blažejová, výborný stav.
cesta:/Katalog knih/Esoterika do košíku 150,-Kč
Dějiny starověkého Východu (V. I. Avdijev)
Státní nakladatelství politické literatury, Praha, 1955, 2. vydání, překlad Karel Cigna, František Kalousek, obálka a vazba Milan Hegar, dobrý stav, 706 stran
cesta:/Katalog knih/Dějiny do košíku 230,-Kč
Chléb domova (Ignazio Silone)
Družstevní práce, Praha, 1937, 7700 výtisků, úprava Ladislav Sutnar, obálka a vazba Antonín Pelc, brožovaný výtisk, nerozřezané listy, dobrý stav, 404 stran
cesta:/Rarity/Obálky do košíku 800,-Kč
Čechy krásné, Čechy mé (Bohumila Sílová)
Svoboda, Praha, 1946, ilustrace Nory Švábové, 10000 výtisků, originální pevná vazba, mírně odřené a pošpiněné desky, dobrý stav, 86 stran
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 230,-Kč