Košík
Položek: 0
Cena: 0,-Kč
Přihlášení
Uživatel: Nepřihlášen
Registrovat Přihlásit
       
Vykupujeme knihy ze všech oborů, platíme hotově, nebo přijímáme do komisního prodeje.


Úvodní stránka

     Vítáme Vás na internetových stránkách Antikvariátu Sušice. Nabízíme především velký výběr knih z oblasti beletrie, dětské a odborné literatury. Dále nabízíme časopisy, náboženské spisy, staré pohlednice, svaté obrázky, nálepky, fezovky, gramofonové desky a další antikvární kuriozity. Můžete si u nás také zakoupit výbornou kávu nebo čaj v BIO kvalitě. Všechny vámi vybrané produkty si můžete zakoupit na našich internetových stránkách, pro snadnější vyhledávání použijte vyhledávač, který se nachází v pravém horním rohu internetové stránky. Vykupujeme kvalitní knihy o umění, historii, fotografování, předválečnou dětskou a dobrodružnou literaturu, bibliofilii, esoteriku, právo, filosofii a další.

Celkem u nás najdete 16242 knih.


Co u nás také najdete :



Doporučujeme:

Kolo - motocykl - automobil (Kamil Lhoták)
SNDK, Praha, 1955, 1. vydání v SNDK, pevná vazba s plátěným hřbetem, dobrý stav, vazba mírně odřená, místy skvrny, chybí přebal, 207 stran, ilustrace Kamil Lhoták, obálka, vazba a graf. úprava Zdeněk Sklenář
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 1280,-Kč
Šachy - Methodická učebnice praktické hry (Prof. Karel Zmatlík)
Nakladatelství Šolc a Šimáček, Praha, 1924, 4. vydání, originální pevná vazba, poškozené, odřené desky, natržený hřbet, uvolněná vazba, četné skvrny, 270 stran - Methodická učebnice praktické hry, oficielní vydání Ústřední jednoty československých šachistů, v přední části Indická obrana v otevření pěšcem dámy( Prof. Karel Zmatlík) 20 stran, list 20 uvolněný - vložený
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 500,-Kč
Péče o malý lesní majetek (Se zvláštním zřetelem na lesní družtevnictví) (J Frič)
Nákladem čes. odboru zemědělské rady, Praha, 1924, převazba, velmi dobrý stav, mírně zažloutlé listy, několik otisků razítka knihovny, 107 stran, Výběr z obsahu Všeobecný vývoj družstevnictví, Dosažené výsledky v družstevnictví československém, Přehled dosavadní činnosti, směřující ke zvýšení péče o malý lesní majetek a uskutečnění lesního družstevnictví, Možnosti uskutečniti péči o malý lesní majetek a myšlenky lesního družstevnictví,
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 430,-Kč
Počátky konstitučního života v Čechách (Dr. Zdeněk V. Tobolka)
Nákladem vydavatelae "Rozhledů" Josefa Pelcla, Praha, 1898, převazba, velmi dobrý stav, mírně zažloutlé listy, místy skvrny v dolní části - poškozeno užíváním, 176 stran + přílohy I.-XXII., Výběr z obsahu - Stará vláda, První petice, Petice držitelů zemských statků, Prohlášení konstituce, Nová petice, Svatováclavský výbor
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 230,-Kč
Všemi desíti - Návod ku psaní strojem desítiprstovou metodou hmatovou (Sestavil Karel Vágner)
Typia, Brno, rok neuveden, 8. opravené vydání, originální papírová vazba, vazba lehce uvolněna v závěsu, jinak velmi dobrý stav, Oddíl I. Význam psacích strojů, druhy a důležité součásti psacích strojů, přípravná cvičení, Oddíl II.Praktická cvičení, diktáty, dopisy, tiskopisy, obálky, obchodní dopisy, upomínky, účty, měsíční výpisy z účtů, ohlášení živnosti, tabulátor, jiné stroje - stenogram, parlograf, stroje účtovací a rozmnožovací, otiskování a ukládání dopisů , 50 stran
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 750,-Kč
Význam chilského ledku v zahradnictví ()
Nákladem vlastním J. Stolař, Praha, rok neuveden, sešit, dobrý stav, zažloutlé listy, první list pošpiněný, v dolní části natrženo 1 cm, 15 stran, výběr z obsahu- Význam, doba a způsob užívání, hnojení stromů, keřů, růží, jahod, zeleniny, brambor, trávníků...
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 280,-Kč
Úvod ve studium metod právnických - Kniha první: Základní pojmy (Univ. prof. Dr.Jaroslav Kallab)
Barvič & Novotný, Brno, 1920, brožovaná vazba, vazba odřená, vybledlá, poškozeno používáním, četné skvrny, natržena přední strana, kniha natržena v horní části 3 cm, 144 stran, Sbírka spisů právnických a národohospodářských svazek 4., vydávají univers. prof. dr. K. Engliš a Dr. F. Weyr, (uloženo rarity)
cesta:/Katalog knih/Ekonomika, Právo do košíku 450,-Kč
Do světa letadel - Odletectví a letadlech - Od Od balonu až k raketě (Jos. Novák)
Josef Hokr, Praha, 1946, orig. papírová vazba s přebalem, dobrý stav, vazba s mírně natrženým hřbetem, odřený, pošpiněný natržený přebal, vepsáno soukromé věnování, 285 stran, 163 kreseb M. Nováka, 25 fotografických příloh, (uloženo rarity)
cesta:/Katalog knih/Auto, moto, lodě, letadla do košíku 420,-Kč
Soumrak Ženevských bohů - Vznik, činnost a konec Společnosti národů (W. Ruppel)
Orbis, Praha, 1943, 1. vydání, brožovaná vazba s přebalem, dobrý stav, odřený přebal, zažloutlé listy, překlad František Třešňák, 198 stran, 16 stran příloh, 23 obrázků z archivu Union Deutsche Verlagsgesellschaft.
cesta:/Katalog knih/Politika do košíku 280,-Kč
Ryzáček (John Steinbeck)
SNDK, Praha, 1962, 1. vydání, celoplátěná vazba s přebalem, mírně odřený a natržený přebal, velmi dobrý stav, 94 stran, (uloženo vitrína)
cesta:/Katalog knih/Dětská literatura do košíku 300,-Kč
Malá závěť (Francois Villon)
Nakladatelství Vilém Šmidt, Praha, 1945, pevná vazba s koženým hřbetem, ochranné pouzdro, typograf. upravil a dvěma dřevoryty vyzdobil Michael Florián, velmi dobrý stav, 49 stran, edice Klenba.
cesta:/Katalog knih/Bibliofilie do košíku 200,-Kč
F. L. Věk - I.-V. díl (Alois Jirásek)
J. Otto, Praha, 1924-1925, Obraz z dob našeho národního obrození, 3. vydání, originální pevná, zdobená vazba, velmi dobrý stav, vazba místy odřená, zažloutlé listy, v 5. knize tři listy uvolněny, 5 knih, 307, 440, 531, 483 a 575 stran
cesta:/Beletrie/do r. 1955 do košíku 750,-Kč
Pravidla moudrosti a opatrnosti (vybral Jan Kopecký)
Fr. Urbánek, 1875, převazba, dobrý stav, vazba odřená, otisk razítka v přední části -přelepeno papírem, zažloutlé listy, místy skvrny, 91 stran, z "Mudrosloví" Fr.L. Čelakovského vybral Jan Kopecký
cesta:/Katalog knih/Citáty, statě, přednášky do košíku 130,-Kč
Jak lze odstraniti naši AGRÁRNÍ KRISI. - hospodářské úvahy (V. Železný)
J. Otto, Praha, 1897, originální sešitová vazba, vazba uvolněná, pošpiněná, listy zažloutlé, jinak dobrý stav, 59 stran, výběr z obsahu - Náš zahraniční obchod třídy VI.celního tarifu, Poměr Rakouska k Uhersku, Tržní poměry, Odstranění krise, Důsledky této úpravypro překupnictvo a konsumenty
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 500,-Kč
Sběratelské epištoly (Dr. Prokop Toman)
Dr. Prokop Toman ml., Praha, 1941, převazba s ochranným pouzdrem, kožené rohy a hřbet, výborný stav, na straně 37-39 podtržený text, 115 stran, autorům portréti kresbu v titulu od Maxe Švabinského světlotiskem provedla Česká grafická unie, typo Rudolf Hála, edice Protos sv.7, číslovaný výtisk na dílovém papíře, výtisk číslo 345, podpis autora
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 1500,-Kč
Nápady pana Apríla (Jiří Kolář)
SNDK, Praha, 1961, laminovazba, velmi dobrý stav, vepsáno soukromé věnování, ilustroval Vladimír Fuka, 1. vydání, náklad 20000 výtisků, 95 stran, 42 ilustrací v textu + příloha, součástí skládanka z papíru-kompletní, uloženo vitrína - dětská
cesta:/Katalog knih/Dětská literatura do košíku 1200,-Kč
Pasáž Luna (Svatopluk Pekárek)
Československý spisovatel, Praha, 1966, obálka a vazba Zdeněk Seydl, na obálce fotografie Frant. Schöblinga, 2. vydání, celoplátěná vazba s přebalem, dobrý stav, přebal v dolní části natržený, 149 stran, edice Život kolem nás
cesta:/Rarity/Obálky do košíku 220,-Kč
Stavíme mosty (Ing. Mořic Maillard)
Karel Synek, Praha, 1946, 1. vydání, obálka, vazba Zdenka Valentová, obrázky autor, originální pevná vazba s přebalem, velmi dobrý stav, 207 stran, edice Světové dějiny techniky, sv. 6
cesta:/Katalog knih/Architektura do košíku 650,-Kč
Rozjímání v pašijovém týdni, zvláště příhodno v Božím Hrobě ()
Nákladem Dědictví Swatojanského, Praha, 1851, přeložil Pawel Zahálka, originální pevná vazba, velmi dobrý stav, místy skvrny, 111 stran, uloženo vitrína
cesta:/Katalog knih/Náboženství do košíku 1500,-Kč
Úplný Dobytčí lékař (Dr.Josef Pečírka)
Nákladem Jaroslava Pospíšila, Praha, 1863, 2. rozšířené vydání, originální pevná vazba, dobrý stav, četné skvrny, vazba odřená, otisk razítka, 423 stran, s obrazem koně, představujícím všecky zevnitřní neduhy koňské a s vyobrazením nástrojů, které se při lékařství dobytčím obyčejně naskytují, uloženo vitrína
cesta:/Příroda/Chovatelství do košíku 3300,-Kč
Básně (Jaroslav Seifert)
Družstevní práce, Praha, 1929, portrét Rudolf Kremlička - světlotisk, úprava a obálka Karel Teige, převazba, vevázána obálka, velmi dobrý stav, 147 stran, sbírka Generace.
cesta:/Katalog knih/Bibliofilie do košíku 550,-Kč
Západ a východ - Filosofické úvahy z cest (Prof. dr. Em. Rádl)
Nákladem Jana Laichtera, Praha, 1925, převazba, poškozena používáním, odřené desky a hřbet, místy skvrny, zažloutlé listy, jinak dobrý stav, 402 stran, 16 obrazových příloh, 10 vyobrazení v textu, (uloženo - vitrína).
cesta:/Katalog knih/Filosofie do košíku 700,-Kč
Výklady (z anglického dle Henry-ho A Scotta vyložil V. Čech)
J.Otto, Praha, 1889- 1891, převazba, stav dobrý, vazba odřená, uvolněná, pošpiněné, zažloutlé listy, Evanjelium dle sepsání sv. Marka - 72 stran, Evanjelium dle sepsání sv. Lukáše- 140 stran, Evanjelium dle sepsání sv. Jana - 157 stran, Ap. Pavel v Troadě-135 stran, Herodes a Jan Křtitel -25 stran, v zadní části knihy Nedělní škola-List věnovaný učitelům a přátelům nedělních škol, Praha, 1888,ročník V.sešit I.-VI. -leden-prosinec, (uloženo vitrína)
cesta:/Katalog knih/Náboženství do košíku 300,-Kč
Mravní názory naší doby (Eduard Rod)
Nákladem časopisu Rozhledy, Praha, 1895, převazba, odřená vazba, zažloutlé listy, 216 stran
cesta:/Katalog knih/Filosofie do košíku 120,-Kč
Sedmdní v Lurdech (Karel Horký)
Nákladem tiskového výboru Českoslovanské sociálně demokratické strany dělnické, Praha, rok neuveden, převazba, odřená vazba, zažloutlé listy,četná vyobrazení, 85 stran
cesta:/Katalog knih/Náboženství do košíku 250,-Kč
Pasionál abatyše Kunhuty (Ant. Matějček)
Jan Štenc, Praha, 1922, originální pevná vazba, dobrý stav, 17 stran textu + 65 vyobrazení
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 250,-Kč
Chodský písně (Antonín Klášterský)
Edvard Fastr, Praha, 1939, orig. pevná vazba s přebalem, zlatá ořízka, velmi dobrý stav, vazba lehce zašlá, výbor z prvního vydání z roku 1926, výzdoba M. Fischerové-Kvěchové, grafika Čadský, vytištěno na papíře Japan-Bansay, garmondem Slavoboje Tusara, vydáno pro potěchu všech
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 650,-Kč
Jitřenka a devět dětí (Emilie Stambolieva)
Melantrich, Praha, 1948, 1. vydání, ilustrace Vojtěch Kubašta, originální pevná vazba, vazba poškoze - odřené desky,frontispice místy pokresleny pastelkou a fixem, barevné ilustrace nepoškozeny, 113 stran
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 1000,-Kč
Létal jsem s anděly (Josef Trojan)
Melantrich, Praha, 1941, originální pevná vazba, dobrý stav, natržený hřbet, listy zažloutlé, vepsáno soukromé věnování, ilustroval Václav Karel, 133 stran, s písněmi Jaroslava Seiferta
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 480,-Kč
Franta Kaštan a jeho společníci (Bohumil Schweigstill)
Nakladatel E. Weinfurter, Praha, 1933, ilustrace František Lev, originální pevná ilustrovaná vazba, mírně ušpiněná, lehce rozlepená vazba, soukromé věnování vepsal Fr. Lev, 85 stran
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 350,-Kč
SOUDNÝ DEN (MARATLUCAS)
CD OPATŘENO PODPISY RAPPERA MARATA A HUDEBNÍHO PRODUCENTA LUCASE. k orig. zabalené desce je přiložen malý plakát s podpisy nebo na požádání lze zajistit podpisy přímo na booklet - v tomto případě nemůže být CD org. zabaleno Svěží vítr do české rapové scény přináší Marat Lucas. Tato skupina se objevila na scnéně teprve nedávno, ale hned zaujala svým singlem Kde si ty, na kterém hostoval Hugo Toxxx. Jejich debutové album Soudný den nabídne především tvrdou a originální hudbu a zajímavá témata jako jsou konspirační teorie, sociální kritika, politika, ale i fiktivní příběhy a realita spojená s životem velkoměsta. Mezi další hosty na desce krom Hugo Toxxxe patří velká jména české a slovenské scény, jako například Vladimir 518, Michadelik, nebo zpěvák Ivan Hoe. Tracklist: 1. Intro 2. Soudný den 3. Byls tam taky feat.Vladimir 518 4. Chcete bejt top? 5. Kamery 6. Divný místo 7. Pacmani 8. Doba temna 9. Kde si ty feat.Hugo Toxxx 10. Balaton feat.Ivanhoe 11. Show musí pokračovat 12. All in feat.Michadelik 13. Outro
cesta:/CD MaratLucas do košíku 250,-Kč
Soudný den (MaratLucas)
CD OPATŘENO PODPISY RAPPERA MARATA A HUDEBNÍHO PRODUCENTA LUCASE. /k orig. zabalené desce je přiložen malý plakát s podpisy nebo na požádání lze zajistit podpisy přímo na booklet - v tomto případě nemůže být CD org. zabaleno/ Svěží vítr do české rapové scény přináší Marat Lucas. Tato skupina se objevila na scnéně teprve nedávno, ale hned zaujala svým singlem Kde si ty, na kterém hostoval Hugo Toxxx. Jejich debutové album Soudný den nabídne především tvrdou a originální hudbu a zajímavá témata jako jsou konspirační teorie, sociální kritika, politika, ale i fiktivní příběhy a realita spojená s životem velkoměsta. Mezi další hosty na desce krom Hugo Toxxxe patří velká jména české a slovenské scény, jako například Vladimir 518, Michadelik, nebo zpěvák Ivan Hoe. Tracklist: 1. Intro 2. Soudný den 3. Byls tam taky feat.Vladimir 518 4. Chcete bejt top? 5. Kamery 6. Divný místo 7. Pacmani 8. Doba temna 9. Kde si ty feat.Hugo Toxxx 10. Balaton feat.Ivanhoe 11. Show musí pokračovat 12. All in feat.Michadelik 13. Outro
cesta:/CD MaratLucas do košíku 250,-Kč
Biggles Černý kondor (Kapitán W.E. Johns)
Riopress, Praha, 2004, 1. vydání, laminovazba, výborný stav, 208 stran.
cesta:/Dobrodružné/po r. 1950 do košíku 90,-Kč
Loď komediantů (Edna Ferberová)
SNKL, Praha, 1960, obálka a vazba Vladimír Fuka, celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav, 324 stran
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 200,-Kč
Diplomaté a ti druzí (Robert Kvaček)
Panorama, Praha, 1988, 1. vydání, edice Stopy, fakta, svědectví, obálka, vazba a grafika Konečný, originální celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav, 400 stran textu, 32 stran obrazových příloh
cesta:/Katalog knih/Politika do košíku 200,-Kč
Pohádky Boženy Němcové (uspořádal Jan Červenka)
Albatros, Praha, 1979, ilustroval Karel Svolinský, 3. vydání, originální celoplátěná vazba s přebalem, dobrý stav, přebal lehce odřený a pošpiněný, 352 stran
cesta:/Pohádky/po r. 1950 do košíku 350,-Kč
Písmo Svaté I. díl- vydání dle Vulgaty ()
J.Otto, Praha 1888, volné listy v deskách, rozměr desek 310mm x 410 mm, desky kožené, zdobené zlatem, velmi dobrý stav, xylografie dřevorytu, ilustroval Gustav Doré, sloupcové ornamenty od H. Giacomelliho, 119 vyobrazení, rozměr vyobrazení 200mm x 250mm s okrajem 295mm x 410, úvodní list a obr. č. 1-četné hnědé skvrny, na obr. č. 2,3,4 místy hnědé skvrny, ostatní vyobrazení bez poškození
cesta:/Katalog knih/Umění do košíku 3800,-Kč
Ze Šumavského podlesí (Karel Klostermann)
Jaro, Praha, 2009, 1. vydání, ilustrace Josef Černý, fotografie Jan Kavale, výborný stav, orig. pevná vazba, 208 stran, podpis ilustrátora a fotografa
cesta:/Nakladatelství JARO do košíku 350,-Kč
MAGNUM ()
Schirmer/Mosel, Mnichov, 2008, orig. laminovaná vazba s přebalem, výborný stav, 413 foto v barvě a duotonu, 69 fotografů např. Elex Majoli, Abbas, Eve Arnold, Josef Koudelka, Hiroji Kubota, René Burri, Paul Fuscho Jean Gaumy, Donovan Wylie a dal.
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 2800,-Kč
Ilustrované dějiny světové (prof. dr. J. Kosina )
Jos. R. Vilímek, Praha, 1925, 80 sešitů, stav "salátový", sešit č. 80 -pouze obálka,
cesta:/Katalog knih/Dějiny do košíku 500,-Kč
Taška velká (Diakonie)
Ručně malovaná papírová taška mentálně postižených lidí. Zakoupením tohoto výrobku podporujete pracovní aktivity chráněné dílny ze střediska pro mentálně postižené Diakonie. Rozměr 34,5 x 20,5 cm.
cesta:/Diakonie do košíku 55,-Kč
Dokumenty doby ()
Ministerstvo vnitra, odbor pro politické zpravodajství, Praha,Dokumenty doby, sbírka publikací o utrpení českého a slovenského národa v boji za svobodu, Lidice, 123 stran, 30 stran vyobrazení, 2x Toyen Lidické děti, převazba, zašlá, listy uvnitř pošpiněné, zažloutlé, poslední list přilohy (str.29, 30) uvolněn.
cesta:/Katalog knih/Politika do košíku 400,-Kč
Čtení o psaní (Václav Lacina)
ČS, Praha, 1957, originální celoplátěná vazba s přebalem, stav dobrý, přebal na hřbetu potrhaný, il. Eduard Hofman, obálka, vazba Seydl, str. 172
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 100,-Kč
Ludmila a její vnuk sv. Václav (Žofie Podlipská)
A.Storch syn, Praha, originální pevná vazba, stav dobrý, mírně odřená vazba, hřbet natržený v horní části, listy zažloutlé, str. 157, původní barvotiskové obrázky
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 100,-Kč
Lapidarium národního musea (Denkstein, Drobná, Kybalová)
Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, np, Praha, 1958, orig. celoplátěná vazba s přebalem, pebal lehce potrhaný jinak výborný stav, fotografie Josef Sudek, sbírka architektonického sochařství XL - XIX. Století, grafika, obálka a vazba Menhart Oldřich, náklad 3000 výtisků, 1. vydání.
cesta:/Katalog knih/Varia do košíku 1350,-Kč
Babice ()
Svoboda, Praha, 1951, orig. brožovaná vazba, vazba je silně zašlá a natržená, jinak velmi dobrý stav, 164 stran. Materiál o procesu se záškodníky v Babicích redakčně zpracoval Opavský. V knize bylo použito úředních dokumentů a článků uveřejněných v Rudé právu a v Tvorbě. Obálku navrhl Lad. Svášek.
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 250,-Kč
Dějiny Pedagogiky I, II (Kádner Otakar Dr.)
Česká grafická unie, Praha, 1923, orig. brožovaná vazba, některé listy uvolněné, velmi dobrý stav, vydání druhé, opravené a rozšířené,díl I. - Do konce středověku, díl II. od renesance a reformace do konce století osmnáctého, nerozřezáno.
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 800,-Kč
Sněhurka a sedm trpaslíků ()
Nakladatelství Zmatlík a Palička, knihkupectví, Praha-Letná, Letenské náměstí, rok vydání neuveden, barvotiskové obrázky Fr. Smatka, brožované sešitové vydání uložené v pevných deskách, sešit od desek oddělen, na pevných deskách i na brožovaných deskách drobné šedé a sv. hnědé skvrny, uvnitř spodní část listů lehce "osahaná", barvotiskové obrázky, velmi dobrý stav, pohádka veršovaná
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 4000,-Kč
Pošumavské rhapsodie (Karel Klostermann)
Jaroslava Kotalová, Praha, 2008, originální pevná vazba, výborný stav, první vydání ve 2000 ks, vydáno ke 160. výročí narození Karla Klostermanna, kniha je v původním znění a jazyce, 274 stran.
cesta:/Nakladatelství JARO do košíku 199,-Kč
Československá vlastivěda díl 1 (kolektiv autorů)
Nakladatelství Orbis, Praha, 1967, obálka, vazba, grafika Josef Týfa, k vydání připravila Socialistická akademie, části kapitol II, II, IV aVI ze slovenštiny přeložili Jemelka, Kunský, Sládek, obsahuje 854 stran textu, 16 stran barevných příloha, 8 listů ofsetových map, náklad 18000 výtisků.
cesta:/Katalog knih/Encyklopedie do košíku 800,-Kč
Československá vlastivěda Dějiny 1 (Kolektiv autorů)
Orbis, Praha, 1963, orig. pevná vazba s laminopřebalem, přebal v rozích lehce potrhaný a odřený, velmi dobrý stav, ze slovenštiny přeložili Mandler, Šikl, perovky kreslila Karasová, autory odlborného obsahu map jsou Böhm, Horák, Vaniš, Vojáček, mapy zpracoval a vytiskl kartografický a reprodukční ústav v Bratislavě, obálka, vazba a grafika Týfa, stran textu, 20 stran barevných příloh, 32 stran map, náklad 35000 výtisků. Československá vlastivěda díl II, Dějiny svazek 1, svazek 2 - obrazovou část vybral a sestavil Mandler, obálka, vazba, grafika Josef Týfa, vydal Horizont, 704 stran textu, 20 stran barevných příloh, náklad 25000 výtisků.
cesta:/Katalog knih/Encyklopedie do košíku 1000,-Kč
Duše chudáčka Božího - legenda tří druhů a zrcadlo dokonalosti sv. Františka z Assisi (uprail Navrátil František)
Humana, Letovice, 1926, originální pevná vazba, výborný stav, lehce zažloutlé listy, z latiny pomocí Boží přeložil p. Leander Brejcha Františkán.
cesta:/Katalog knih/Náboženství do košíku 250,-Kč
Sloky lásky (Stěpan Ščipačev)
Československý spisovatel, Praha, 1955, celoplátěná vazba s přebalem, výborný stav, s kresbami národního umělce Maxe Švabinského, přebásnil Ladislav Fikar, typograficky upravil Eduard Dostál, kniha popsána věnováním, 99 stran.
cesta:/Katalog knih/Bibliofilie do košíku 480,-Kč
Désirée (Selinko Annemarie )
Práce, Praha, 1981, orig. celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav, ilustrace Jan Kudláček, přebal, vazba, grafika Janský, 1. vydání, 656 stran, překlad Pecharová (dcera obchodníka - Napoleónova první láska)
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 130,-Kč
Mrakodrapy (Kolář Václav)
Práce, Praha, 1946, originální celoplátěná pevná vazba, přebal chybí, vazba lehce zašlá jinak výborný stav, 96 náčrtů a fotografií.
cesta:/Katalog knih/Architektura do košíku 2500,-Kč
Můj život (Anton Pavlovič Čechov)
Svět sovětů, Praha, 1960, celokožená vazba, výborný stav, obálku a vazbu s kresbami Stanislava Kolíbala navrhl a graficky upravil Oldřich Hlavsa, 152 stran.
cesta:/Katalog knih/Bibliofilie do košíku 200,-Kč
Cesta kolem světa za osmdestát dní (Verne Jules)
Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha, 1955, origi. celoplátěná vazba s přebalem, přebal potrhaný, velmi dobrý stav, přeložil a poznámkami opatřil J. Pospíšil, 46 kolážemi ilustroval a doslov napsal Hoffmeister, v SNKLHU první vydání.
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 300,-Kč
Uličník Peříčko (Salačová Vlasta)
Nakladatelství "ARS" - Doležal & Steinbrener v Jaroměři, 1943, origin. pevná vazba, bez přebalu, vazba rozlepená, některé listy uvnitř s drobnými hnědými skvrnami, listy uvolněné, (trampoty sýkorčiny rodiny)
cesta:/Pohádky/do r. 1950 do košíku 120,-Kč
Kuchařka Mikrovlná trouba pro začátečníky (Jarmila Mandžuková)
Dona, České Budějovice, 1998, brožovaná, velmi dobrý stav, 108 stran
cesta:/Katalog knih/Kuchařky do košíku 50,-Kč
Písmo a fotografie v reklamě (Zdeněk Rossmann)
Nakladatelství Index Olomouc, duben 1938, převazaba - převazba pošpiněná, původní obálka vevázána, stran 100, vyobrazení 122, některé odstavce uvnitř podtrhány tužkou, velmi dobrý stav./vzácná kniha/
cesta:/Rarity/Ostatní do košíku 15000,-Kč
Jak se to dělá? ()
Readers Digest Výběr, Praha, 1996, originální pevná vazba, výborný stav, 448 stran, první vydání.
cesta:/Katalog knih/Encyklopedie do košíku 530,-Kč
PŮL KOPY pohádek a pověstí z plzeňského kraje (Markéta Čekanová, Zdeněk Zajíček)
RLA Stallion, Plzeň, 2007, originální pevná vazba, 98 stran - nová, 1. vydání, ilustrace Vhrsti(plzeňský kreslíř, ilustrátor, grafik, tvůrce komiksů, publikován v prestižní světové antologii protiválečného komiksu Warburger, další ocenění v Turíně, v Kanadě)
cesta:/Pohádky/po r. 1950 do košíku 299,-Kč
Robinsonka (Majerová Marie)
ČS Praha 1968, ilustr. s vazbou a přebalem Svolinského, , celoplátěná vazba s přebalem, stran 144, velmi dobrý stav
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 100,-Kč
Jižní Amerikou (Jiří Hanzelka - Miroslav Zikmund)
SNDK, Praha, 1959, originální celoplátěná vazba s přebalem, přebal potrhán, jinak velmi dobrý stav, výbor z cestopisů "Tam za řekou je Argentina", "Přes Kordillery" a za "Lovci lebek" uspořádal Jiří Růžička, obálku, předsádky, mapky v textu navrhl Přikryl, 113 jednobarevných a 16 stran hlubotiskových příloh, náklad 30000 výtisků.
cesta:/Katalog knih/Cestopisy do košíku 250,-Kč
Limonádový Joe (Jiří Brdečka)
ČS, Praha, 1986, ilustrátor Jiří Brdečka, originál. laminobrožovaná vazba, velmi dobrý stav, předmluva Lukáš Luhan, s vyprávěním Oldřicha Lipského, typo Oldřich Hlavsa.
cesta:/Beletrie/po r. 1955 do košíku 80,-Kč
Dějiny starověkého Východu (V. I. Avdijev)
Státní nakladatelství politické literatury, Praha, 1955, 2. vydání, překlad Karel Cigna, František Kalousek, obálka a vazba Milan Hegar, dobrý stav, 706 stran
cesta:/Katalog knih/Dějiny do košíku 230,-Kč
Chléb domova (Ignazio Silone)
Družstevní práce, Praha, 1937, 7700 výtisků, úprava Ladislav Sutnar, obálka a vazba Antonín Pelc, brožovaný výtisk, nerozřezané listy, dobrý stav, 404 stran
cesta:/Rarity/Obálky do košíku 800,-Kč
Čechy krásné, Čechy mé (Bohumila Sílová)
Svoboda, Praha, 1946, ilustrace Nory Švábové, 10000 výtisků, originální pevná vazba, mírně odřené a pošpiněné desky, dobrý stav, 86 stran
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 230,-Kč
Vzpomínky z dětství (Josef Lada)
Praha, 1988, ilustrace Josef Lada, dobrý stav, chybí přebal, 93 stran
cesta:/Rarity/Ilustrátoři do košíku 105,-Kč